Luma

O nas

LUMA to młode, dynamicznie rozwijające się biuro architektoniczne. Istniejemy od 2010 roku.

Właścicielem i jednocześnie głównym projektantem jest absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Łukasz Matus.

Naszym głównym celem jest jakość projektowanych przestrzeni oraz ich funkcjonalność. “Diabeł tkwii w szczegółach” dlatego też olbrzymią wagę przykładamy do detali oraz indywidualnie zaprojektowanych rozwiązań formalnych, materiałowych oraz technicznych. Każdy nowy klient to również nowe wyzwanie, do którego podchodzimy otwierając się na oczekiwania oraz potrzeby inwestora. Staramy się by proces projektowy od koncepcji poprzez projekt budowlano-wykonawczy, aż po nadzór autorski i realizację był oparty na partnerskich relacjach oraz wspólnych poszukiwaniach idealnego rozwiązania. LUMA to szansa na realizacje marzeń dla ludzi, którzy cenią otaczającą ich przestrzeń.

Oferta - architektura

W ramach Luma Architektura projektujemy budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne, usługowe oraz projekty z zakresu urbanistyki i zagospodarowania przestrzeni. Współpracujemy z zespołem renomowanych inżynierów wszystkich niezbędnych branż oraz mamy siatkę profesjonalnych wykonawców.

W zakresie naszych usług są:

 • projekty koncepcyjne
 • projekty do WZ
 • konsultacje architektoniczne
 • opracowywanie projektów budowlanych w celu uzyskania pozwolenia na budowę
 • przygotowywanie projektów wykonawczych
 • nadzór autorski na budowie
 • sporządzanie kosztorysów
 • opracowanie graficzne dla deweloperów

Oferta - wnętrza

Luma Wnętrza oferuje usługi projektowe z zakresu projektowania architektury wnętrz oraz szeroko pojętego Designu i form przemysłowych takich jak meble, oświetlenie i wiele innych. Jest to dział zajmujący się projektami wnętrz apartamentów, domów i rezydencji oraz wnętrz użyteczności publicznej takich jak banki, hotele, restauracje czy kluby fitness.

Współpracujemy z zespołem renomowanych inżynierów wszystkich niezbędnych branż oraz mamy siatkę profesjonalnych wykonawców.

W zakresie naszych usług są:

 • projekty koncepcyjne wnętrz
 • konsultacje architektoniczne
 • przygotowywanie projektów wykonawczych wnętrz
 • nadzór autorski na budowie
 • sporządzanie kosztorysów
 • wykonawstwo pod klucz (inwestor zastępczy)
 • opracowania graficzne projektów (wizualizacje fotorealistyczne)

News

Ekskluzywny salon fryzjerski w Limanowej

Jesteśmy w trakcie projektowania salonu fryzjerskiego w Limanowej. Wnętrza oparte są na nie standardowym użyciu luster w połączeniu z cegłą i lakierowanymi ścianami. Już wkrótce wizualizacje na naszej stronie.

Kolejne kluby dla sieci Fitness Platinium

Projektujemy kolejne kluby dla sieci Fitness Platinium na terenie Krakowa. Już wkrótce otwarcie klubu przy ul. Aleksandry 11 a w trakcie projektowania jest ekskluzywny klub w Salwator Tower z rozbudowaną strefą SPA i basenem oraz klub na ul. Wyki.

Osiedle Skowronia Sp. z o.o.

Podpisaliśmy kontrakt z deweloperami Osiedle Skowronia Sp. z o.o. oraz URBA na wyłączne projektowanie mieszkań w inwestycjach w całej Polsce. Opracowujemy 3 standardy wykończeń w zależności od budżetu kupujących oraz wykonamy pełną dokumentację projektową wszystkich typów mieszkań wraz z nadzorem nad ich realizacją. Już wkrótce efekty naszej pracy projektowej.

Warsztaty studenckie na Wydziale Form Przemysłowych na krakowskiej ASP

LUMA wraz z profesjonalną stolarnią Fuerte Design wspólnie wezmą udział w semestralnych warsztatach studenckich na Wydziale Form Przemysłowych na krakowskiej ASP „Design. Nowy wymiar komercjalizacji wiedzy” organizowany przez Kielecki Park Technologiczny. Architekt Łukasz Matus wraz z mentorami z ASP będzie prowadził konsultacje ze studentami czego efektem będzie realizacja zwycięskiego projektu oraz jego prezentacja na Światowych Targach Designu w Berlinie.